Akustik Panel

Akustik Kumaş Nedir?

Akustik kumaş; panellerin ön yüzeyinde kullanılan ve ahşap panellerin arkasında kullanılan keçe kumaşları olarak ikiye ayrılmaktadır. Akustik panellerin ön yüzeyi için kullanılan akustik kumaş; aşınma, solma, yanma, renk değişimi ve neme karşı oldukça dayanıklı bir üründür. Ses emici özelliği ile akustik yalıtım için etkili bir malzemedir. Ses dalgalarını kıran ve yansıtan özellikli bir kumaş olarak akustik paravanlarda, asma yüzer tavan panellerinde, masa seperatörlerinde ve duvar panellerinde kullanılmaktadır. Zengin renk çeşitliliği ve doku yapısı ile ses yalıtımında kullanılan efektif bir üründür. Firmamız tarafından kullanılan akustik kumaş 95kg/m3 yoğunluktan cam yünü içermektedir.

Akustik Panel Malzemeleri

Akustik panel malzemeleri çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Kumaş kaplı panellerde akustik kumaş kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra akustik paravan, masa seperatörü ve asma yüzer tavan modellerinden de akustik kumaş ile üretim yapılmaktadır. Ahşap akustik panellerde ise MDF ve MDF-Lam ahşap türleri tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra çimento, ağaç lifi ve akustik keçe kumaş kullanımı da sağlanmaktadır.

Akustik Panel Uygulamaları

Akustik paneller uygulanılırken, malzemenin yapısına göre farklı yollar izlenebilmektedir. Klips, yapışkan, kanca ya da vidalama yöntemi ile akustik panel uygulamaları yapılabilmektedir. Ortamda hem dekoratif bir görünüm hem de kaliteli ses yalıtımı sağlayan akustik panel uygulamaları için en iyi teklifleri bizimle irtibata geçerek alabilirsiniz. Detaylı tüm bilgi için telefon ya da e-mail yolu ile müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Akustik panel, ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulamalarında kullanılan içi kumaş kaplı ve ahşap ses yalıtım malzemeleridir. Kumaş kaplama yapılan paneller içinde cam yünü bulunur. Dış yüzeyinde sizin istediğiniz renk ve dokuda akustik kumaş kaplanır. Ahşap paneller celenit heraklite ahşap yünü olarak adlandırılır. Bu malzemeler çimento esaslıdır. Panelleri duvar ve tavanda hatta paravan ve seperatörü de masada masa aralarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Akustik Paravan
Akustik Baffle
Masa Seperatörleri
Kumaş Kaplı Panel

Akustik panel, isteğe göre kumaş kapı, 3 boyutlu, tavan paneli, akustik yüzer tavan, sarkıt baffle, ara bölücü akustik paravan, masa bölücü seperatör, akustik ahşap, kare akustik ahşap pan, dikdörtgen akustik ahşap pan, paralel akustik ahşap pan ve altıgen akustik ses yalıtım panelleri yapılır. Akustik paneller yankı yutumu ve akustik ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemeleridir. Duvarlarda tavanlarda kullanılır. Ortama akustik bir hava kazandırarak mekanın şıklığı arttırmakta. Ses yalıtımı malzemeleri içinde akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir.

Akustik Panel Çeşitleri

Akustik yalıtım için farklı akustik panel çeşitleri kullanılabilmektedir. Panel çeşitleri tercihleriniz yalıtım yapılacak ortama, mekânın durumuna ve istenilen akustik hacme göre değişebilmektedir. Mekâna en uygun tercihleri yapabilmeniz için uzman ekibimiz tarafından bilgilendirilecek ve hazırlanan proje sayesinde istediğiniz kalite ses akustiğine sahip olacaksınız.

 • Ahşap Panel:

  Delikli ya da derzli modelleri bulunan ahşap panel modellerimiz, yankı ve yansıtıcı panel olarak kullanılmaktadır. Kapalı ortamlarda akustik düzenlemeye yardımcı olan ve kaliteli ses algılanmasını sağlayan ahşap paneller, duvarlarda ya da tavanda uygulanabilmektedir. MDF ve MDF- Lam ahşap kullanılarak üretilmektedir.

Delikli ahşap paneller, şık bir tasarıma ve oldukça dekoratif bir görünüme sahip olarak mekanlarda inanılmaz mimariler oluşturmaktadır. Mekanlarda yankılanma sorunu ortadan kaldıran ürünümüz, kapalı mekanlarda sesleri soğurarak, ses kalitesini arttırmaktadır. Derzli akustik ahşap paneller ise ön tarafına açılan deliklere uygun akslarla derzlerin açılması sonucu akustik özellik kazanmaktadır. Derzlerin sıklığı ve delik sayısına göre akustik özelliği belirlenebilmektedir. Her panel arkasına akustik kumaş yerleştirilmektedir.

 • Asma Tavan Panelleri:

  Ses yutucu özelliği ile akustik yalıtım için kullanılan asma tavan panelleri, farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. Özellikle ses, nem ve yangına karşı yüksek dayanıklılık gösteren ürünümüz, kalitesi ve güvenilirliği ile tercih edilmektedir. Yüksek tavanlarda tesisat görüntüsünü kapatmak amacıyla kullanılabilen, dekoratif bir üründür.

 • Yüzer Tavan Panelleri:

  Yüzer tavan panelleri mekandaki akustiği düzenlemektedir. Eko, uğultu, yankı vb. ses bozukluklarını düzenlemeden etkilidir. 95 kg/m3 yoğunluğunda cam yünü içeren kumaş ile kaplı levhaların yatay ya da dikey olarak istenildiği şekilde uygulanabildiği bir üründür. Yüzer tavan panelleri akustik yalıtımdaki başarısının yanı sıra mekâna oldukça dekoratif ve farklı bir mimari katmaktadır.

 • Akustik Ahşap Pan:

  Ahşap rende talaşı ve çimentonun özel bir yöntem ile bir araya getirilen levha halinde ses izolasyon malzemesidir. Çimento ve ağaç lifinin elastik özelliğini muhafaza eden ürünümüz, süresiz dayanıklılık sağlamaktadır. Kare, dikdörtgen, üçgen, paralel, daire ve altıgen şekillere sahip olan modellerimizden ve sayısız renk seçeneklerimizden ihtiyacınız olan ebatlarda sipariş verebilirsiniz.

Akustik ahşap pan

ara duvar, zemin, çatı ve duvarlarda uygulanabilmektedir. Yeterli derecede uygulandığında ses ve ısı izolasyonu konusunda %50’ye varan ısı tasarrufu ve oldukça yüksek ses izolasyonu sağlamaktadır. Gözenekli yapısı ile mantolama için kolaylıkla uygulanabilmekte olup ısı yalıtımı konusunda oldukça etkili sonuç vermektedir. Plaj ve turist tesisler, sinema, okul, hastane, endüstri binalarında, TV stüdyolarında ve ihtiyaç duyulan her mekânda uygulanabilmektedir. Soğuk hava depoları inşaatlarında da emniyetle kullanılabilmektedir.

 • Akustik Kabin:

  Dışardan içeriye ve içeriden dışarıya sesin çıkmasını engelleyecek şekilde üretilen, içi akustik süngerlerle kaplı kabinlerdir. Titreşime karşı izole edilmiştir. Akustik kapıya sahip olan kabinler, kapı kapatıldığında ses yalıtımı sağlanması için epdm bariyerlere sahiptir. Akustik kabin kirli havanın içeride barınmasına izin vermeyen bir havalandırmaya sahiptir. İhtiyacınız olan ebatlarda özel üretim yapabildiğimiz kabinlerimiz, şık ve dekoratiftir. Akustik kabin içerisinde dilediğiniz gibi çalışabilir ya da müzik yapabilirsiniz.