Akustik Sünger

Akustik ses ve yankı yalıtımlarında; ses problemlerine son vermek ve yüksek performans almak için akustik sünger ürünleri kullanılmaktadır. Ofis odası ve çağrı merkezi ortamlarında yapılan ses yalıtımı uygulamalarında akustik panellerin yanı sıra akustik sünger kullanımı ile ses yalıtımından yüksek derecede kaliteli performans elde edilmektedir. Ses yalıtımı hizmet alanları içersinde bulunan ofis ve çağrı merkezi ses yalıtımı hizmetlerinde, akustik ses emici özellikte malzemeleri kullanan firmamız tüm yalıtım işlerinde güvenilir olma özelliğine sahiptir.

Akustik sünger, akustik problemlerin giderilmesinde etkili bir çözüm sunmakta ve dekoratif modelleri ile uygulandığı mekâna farklı bir tarz katmaktadır. ISO 9001 A ve CE standartlarında 0 Class yanmazlık belgesine sahip ürünlerimizi hem yurtiçi hem de yurtdışı satışlarımız ile lider bir firmayız. Türkiye’de ses yalıtımı konusunda kapsamlı ürün çeşitliliğimiz ve kalitemizle öncü bir firma olarak hizmet vermekteyiz. 12 yıllık akustik ve ses yalıtımı tecrübemiz ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Akustik Sünger Nedir?

Ses yalıtımı uygulaması sıklıkla karşılaşılan bir uygulama türü arasında yer almamakta olup sıklıkla kullandığımız sinema ve konser salonlarında görmüş olsak ta ses yalıtımı uygulaması gerçekleştirilmemişse karşılaşılan uygulamalarda kullanılan malzemeler hakkında bilgi sahibi olunması mümkün olmayacaktır. Isı yalıtımı kadar tüm binalar için kullanılması zorunlu olmayan bu uygulamada kullan akustik sünger nedir sorusunu yanıtlayarak işe başlayabiliriz. Günlük hayatımızda kullandığımız, işitsel özelliğin ön planda tutulduğu pek çok mahalde sıkça uygulamasına karşılaştığımız akustik süngerler mekandaki eko ve çınlama gibi olumsuz ses hareketlerini sönümlemesinin yanı sıra mekanın içerisindeki sesi hapsederek tüm mekan içerisinde aynı kalitede ses duyulmasını sağlamaktadır. Mahal akustiğini sağlamasının yanı sıra dış mahallerden gelecek gürültülere karşı mahalli izole ederek içeride gerçekleştirilen işitsel faaliyetlerin verimliliğinin düşürülmesini önler. Yanmaz özellikte üretilebilen bu malzeme türleri kalabalık mekanlarda hava akışını da engellemeyerek uzun süreli zaman geçirilen mekanlarda fenalaşma veya yangından zarar görme riskini ortadan kaldırır. Farklı yüzey şekilleri ve renk alternatifleri ile dekoratif amaçlara da hizmet eden bu mucizevi ses izolasyon malzemesi gürültüyü kesme konusunda farklı alternatifleri ile projelerinizde aradığınız desteği sizlere sunacaktır.

Akustik Yumurta Sünger
Akustik Piramit Sünger
Akustik Labirent Sünger
Akustik Special Sünger
Bass Trap Akustik Sünger
Akustik Düz Sünger
Melamin Sünger
Vicoustic Flexi A50 Sünger
Tekno Touch Sünger
Akustik Firexpan Sünger
Special Piramit Sünger
Kesik Piramit Sünger
Akustik Zigzag Sünger
Piramit Dörtgen Panel
Akustik Bass Küpü
Akustik Yanmaz Sünger

Ses yalıtımı sağlayan akustik süngerler yanmaz özellikte I. sınıf malzemeden üretilen ISO – TSE Kalite belgeli ürünlerdir. Yüksek ses soğurma performansı yanında akustik düzenlemelerde de kullanılırlar. Yankı engelleme, gürültü kontrol ve eko gibi problemleri çözmek amacıyla da kullanılabilirler. Örneğin bir ses kayıt odasında akustiği düzenlemek önemlidir bunun için akustik süngerler kullanılabilir. Tabi ki farklı çözüm yöntemleri de mevcuttur ancak en çok tercih edilen yol duvarların akustik sünger ile kaplanmasıdır. Ses emici özellikleriyle ses yalıtımı sağlarlar. Bu işler için üretilen özel süngerlerdir. Bir çok özelikte çeşitleri mevcuttur. Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar. Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar.

Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaz Akustik Sünger Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan yanmaz akustik süngerler, kurşun&pvc bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlemesinde ve sesin yalıtımında yüksek performans gösterirler. İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmamaktadırlar.

Akustik Sünger Çeşitleri

Akustik süngerlerin model olarak 5 çeşidi mevcuttur. Bunlar Düz, Piramit, Spesiyal, Yumurta ve Labirent tipidir. Ayrıca bass trap ve kare flexi süngerde akustik sünger grubuna girmektedir. Kendiliğinden yapıştırıcılı olan süngerler opsiyoneldir. Genel olarak bass trap ve kare sünger dışındakiler yanmaz özellikte akustik süngerlerdir. Bir akustik sünger grubu da melamin basotect süngerlerdir. Melamin süngerler antibakteriyel ses yalıtım süngerleridir. Beyaz ve Gri renk seçenekleri mevcuttur.

Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtımı sağlamak ciddi bir iştir. Ortam akustiğini düzenlemek ve ciddi oranda bir ses kesilmesi isteniyorsa akustik süngerler tek başına yeterli olamazlar. Bu gibi durumlarda bariyerli ürünler kullanılmalıdır. Bariyer dediğimiz malzeme epdm ağır kurşun ses kesici bir üründür. Güçlü ses izolasyonu malzemesidir. Akustik süngerlerle birlikte uygulandığında ciddi bir performans sağlanır. Ses yutum kabilleti yüksek ürünleri uyguladığımızda ve kalın malzemeler kullanıldığında ses geçişi engellenmiş olacaktır.