Akustik Yumurta Sünger

yanmaz yumurta süngerAkustik yumurta süngeri ses yalıtım malzemesidir. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz. Farklı renk ve ebatlarda üretilen akustik süngerler yumurta kutusu şeklinde üretilmektedir. Yanmayan özelliği sayesinde ayrıca bir kaliteli ses yutumu sağlarlar.

Akustik PU esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir. Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Profil ve piramit gibi farklı kesit yapıları sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir.
Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar.

yumurta sünger renkli

Yumurta Süngerleri yoğunluk ve kalınlığı açısından değişkenlik göstermektedir. Yanmayan I. sınıf ISO sertifika ve belgelerine sahip yanmaz, aşınmaz ve yıpranmaz bir yapıya sahiptir. Küf tutmaz ve kötü koku meydana getirmeyen akustik süngerin kullanım alanları da oldukça geniştir.

stüdyo akustik ses yalıtımı

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur.

 

Akustik Yumurta Sünger Özellikleri

Yüksek sıcaklık ve aleve maruz kaldığında erimez, akıcı damlacık oluşturmaz ve yapısal değişikliğe uğramaz.
Nem aldığında küflenmez, yapısal bozulma göstermez.
Akustik yumurta sünger tüm gözenekleri açık, ses emme / yutma özelliği ve yanmama özelliği vardır.
Özellikle iç mekanların akustik düzenlenmesi için idealdir.
Bariyerli olarak üretilebilir.
Kendinden yapışkanlı olarak kullanılabilir.
4-5 cm kalınlıklarında yumurta sünger ses yalıtım malzemesi üretilebilir.

Düşey ve yatay yönde seslerin yalıtımı amacı ile duvar, tavan ve zemin gibi alanlarda kullanılabilir.
Yangın hassasiyeti olan yerlerde, Stüdyolar da, açık plan ofisler de, restoranlar da, atış poligonun da, disko da, bar da, düğün salonun da ses yalıtımını veya akustiği düzenlemek için kullanılır. Ayrıca Klima ve havalandırma kanallarında, motor seslerinin olduğu yerlerde gürültünün azaltılması içinde kullanılabilir. Plakalar halinde ambalajlanmaktadır.

İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmamaktadırlar.