EPDM SES BARİYERİ

Rebonded Bondex SüngerEpdm ses bariyeri yüksek gürültü ve ses giren ortamlarda sesi engellemek ve kesmek amaçlı kullanılan ses izolasyon süngeri.

Epdm ses bariyerleri artık süngerlerin kırpılarak tekrar sıkıştırılarak birleşiminden üretilen yüksek dansite olan ses kesici süngerdir. Ortamlardaki sesi kesmek için öncelikle sesin şiddetini ölçmek önemlidir. Çünkü buna göre yoğunluk ve kalınlık değeri yüksek olan süngerler kullanılır.

Birinci Sınıf Ürünlerden Elde Edilmiş Kırpıntı Ve Atık Kumaş Ve Sünger Ürünlerinden Yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses izolasyon süngeridir.

rebonded bondex ses izolasyonu

Yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden çok fazla kullanılır. Ancak çok güçlü bir ses kesilmek isteniyor ve  yetersiz kalıyorsa iki süngerin arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olur.

Ses İzolasyon Sesi en iyi yutabilen yalıtım malzemelerinden biri olan epdm ses bariyeri akustik ses yalıtımı ve izolasyonunda kullanılır. 100 / 120 / 150 / 180 Desibel Degeri EN ISO standartlarına göre %60-90 değerleri arasında ses yalıtımı sağlar. Tüm ses yalıtım malzemeleri kendi normlarına göre değerlendirilir ve uygulanır.

 

rebonded bondex ses izolasyonu özellikleri