Zemin Kauçuk Levha

Kauçuk LevhaKauçuk Levha zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses yalıtım malzemesidir.Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamıyla kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Yoğun titreşimli seslerin olduğu alanlarda kullanılan kauçuk levhalar zemin ses izolasyon malzemesidir. Genellikle zemin ve çatılarda kullanılmaktadırlar.

zemin kaucuk levha

Kauçuk levha,ses yalıtım malzemesi yüksek esnekliği ve dayanımı sayesinde büyük borular kanallar ve tanklar gibi geniş yüzeyli endüstriyel ekipmanların yalıtımında kolaylıkla uygulanabilir.Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.Suyla temizliği yapılabilmektedir.Esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür.

Kauçuk levha ses ve ısı yalıtım levhaları hem çeşitli kalınlıklarda hem de dikdörtgen kesitli havalandırma kanallarının flanşları arasındaki mesafelere göre üretilmektedir. Böylece dikdörtgen kesitli kanallarda fire oranını düşürür. Yuvarlak kesitli kanallarda ise bant kullanımını azaltarak toplam maliyetten tasarruf sağlar.