Müzik Odası Ses Yalıtımı

 

müzik odası ses yalıtımı

Müzik odası ses yalıtımı müzik odaları akustiğin düzenli olması ve ses yalıtımının iyi yapılması gereken mekanlardan birisidir. Öncelikle içerideki seslerin kalitesini arttırmak yankı, eko, uğultu gibi sıkıntılardan kurtulmak için uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca dışarıdan içeriye içeriden dışarıya da ses çıkmaması istenen müzik odaları olabilir.

Bu tarz akustik mekanlarda mutlaka yapılması gereken ciddi ses yalıtımı uygulamaları mevcuttur. Öncelikle mekan için keşif veya fotoğraflar üzerinden bir çözüm bulunmalıdır.

Daha Sonra kullanılacak uygun malzemeler seçilerek ses yalıtımı uygulaması yapılmaktadır. Ses yalıtımı ciddi bir iştir profesyonellik gerektirir. Yıllardır yaptığımız uygulamalara dayanarak tecrübe ve bu konudaki bilgi birikimlerimizle sizlere çözüm, malzeme ve uygulama hizmetleri sunmaktayız.

 

Müzik Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Müzik odası vb. mekanlarda akustik süngerler, bondex sünger, akustik kumaş kaplı paneller,kauçuk akustik halı, kauçuk mantar levha, bass trap köşe süngeri gibi ses yalıtımı malzemeleri sıklıkla kullanılır.

Bondex sünger dışında saydığımız malzemeler akustik düzenleme sağlayan ses emici sünger çeşitleridir. Bondex sünger ise ses kesici sünger olarak bilinmektedir.

müzik odası ses yalıtımı

 

Ses Yalıtımı Malzemesi Uygulamaları

Genellikle sünger kullanıldığı için süngerlerden bahsedeceğiz. Akustik süngerler uygulaması kolay ve esnek ürünlerdir. Yanmaz özellikleri mevcuttur. Elinizdeki ürünü özel yapıştırıcısı vasıtasıyla duvara direk uygulayabilirsiniz.

Ciddi bir ses yalıtımı yapılacak ise uygulama ekibimize bu işlemi yaptırabilirsiniz.

ses izolasyonu müzik salonu

 

KAYIT ODASI SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER

Duvarlar ve Tavan için ciddi bir ses izolasyonu yapılacak ise bariyerli süngerler kullanılabilir. Bariyerli süngerler ürün kalınlığına göre ciddi derecede ses kesici ürünlerdir.

Akustik düzenin yanı sıra içeriye seslerin girmemesi, dışarıya ses çıkmaması önemlidir. Bu tarz akustik mekanlarda ses yalıtımı ve akustik düzenlemeler için mutlak çözüm sağlayacak uygulamalarımız mevcuttur.