Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtımı malzemeleri, ses izolasyonunda kullanılan I. sınıf kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Ses yalıtım malzemeleri akustik ses düzenleyici bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Ses emici özelliğine sahip ses yalıtımı malzemeleri ile gürültünün çok olduğu mekanlarda dışarıdan gelen sesin veya dışarıdan içeriye gelen sesleri en aza indirgemesinde yardımcı olmaktadır. Bulunduğunuz mekandaki gürültünün yoğunluğuna göre bariyerli süngerpanlar da kullanılabilir. Bariyerli süngerpan ses yalıtım malzemelerinde daha iyi verim almak için daha çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Ağır Epdm Ses Bariyeri
Kauçuk Levha
Mantarlı Kauçuk Levha
Kauçuk Tabanlı Akustik Halı
Ağır ses bariyerleri duvar, tavan, zemin, akustik kapı ve kabin gibi pek çok alanda kullanılabilen yoğunluğu yüksek ses izolasyon malzemesidir. Rulo halinde üretilir.
Şap altı ses yalıtımı malzemesidir. 5 mm kalınlığında rulo halinde üretildiği için uygulamalar kolaylıkla yapılır. Bina inşaatı sırasında şap altına serilerek uygulanır.
Mantarlı kauçuk levha parke altına serilerek darbe ve ayak sesinin katlar arası ses geçişlerini engellemek amacıyla kullanılan zemin ses yalıtımı malzemesidir.
Mekanınızda zeminde halı sererek akustiği sağlamak istiyorsanız tabanı kauçuk olan akustik halıları istediğiniz şekilde keserek yapıştırıcı ile uygulayabilirsiniz.
Ses Yalıtım Bandı

Ses Yalıtımlı Akustik Kapı
Akustik Kabin
Akustik Sünger Yapıştırıcısı
Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına ses yalıtım bandı yapıştırılarak duvarların ses yalıtımı performansını artırır.
Ses yapı malzemelerinden olduğu kadar kapıdan da geçmektedir. Bunun için kapının ses geçirmez hale getirilmesi için içine ses yalıtım süngeri uygulanır.
Akustik kabinler içinde müzik aleti çalmanıza ses kaydı yapmanıza olanak sağlayan kendi zevkinize özel tasarımlarda hazırlanan izolasyon malzemeleridir.
Akustik sünger yapıştırıcıları solid solvent bazlı rulo fırça ile istenilen alana uygulanabilen ve yapıştırılan malzemelerin uzun süreli kullanılmasını sağlayan ürünlerdir.

Ses Yalıtımı Malzemeleri Uygulaması

Ses yalıtım süngerleri duvar, tavan ve zeminden geçen sesleri engellemek için her alanda kullanılabilir. Sesi en çok kesen bariyerli bondex süngerpan açıkta bırakılabilecek bir ürün olmadığı için yüzeyi akustik ürünlerle veya alçıpan ile kaplanabilir. Bunlar dışın hacim akustiği sağlanmak istenirse akustik panel ve süngerlerle de sizinde zevkiniz hesaba katılarak uygulama en iyi şekilde gerçekleştirilir. Tüm bunların yanı sıra kauçuk ve mantar esaslı malzemelerimiz de zeminde oluşan darbe ve titreşimli seslerin alt kata gitmesini engeller. Zemin ses yalıtım malzemeleri ile parke altında zemin kauçuk malzemelerini kullanarak hem ses izolasyonu hem de ısı izolasyonu yapmış olursunuz.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Kabin Ses Kayıt Odası

Ses Yalıtım Malzemesi

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Zemin Ses İzolasyon Malzemesi

Parke Altı Titreşim İzolasyonu