Stüdyo Ses Yalıtımı

stüdyo ses yalıtımStüdyo Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Malzemeleri

Sesin yayılmasının önlenmesine ses yalıtımı denir. Stüdyo ses yalıtımı yapılırken sesi geçirmeyen veya daha az geçiren yani sesi fazla soğuran yalıtım malzemeleri kullanılır. Aşırı gürültülü ortamlarda ses dalgalarının şiddeti fazla olduğu için bu ortamlar sağlık açısından uygun değildir.

Uygulamanın yapılacağı alanda kullanılan malzemeler yoğunluk ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. İnsan sağlığı ve psikolojisi açısından sesin kalitesi önemli bir rol oynamaktadır. Yapılacak işlerin alınacak kararların ses yalıtım çalışmaları bu gibi ortamlarda sağlanmaktadır.

Sesin yayılmasının önlenmesine ses yalıtımı denir. Ses yalıtımı yapılırken sesi geçirmeyen veya daha az geçiren yani sesi fazla soğuran yalıtım malzemeleri kullanılır. Aşırı gürültülü ortamlarda ses dalgalarının şiddeti fazla olduğu için bu ortamlar sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle aşırı gürültülü ortamlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması gürültüyü önler yani ses yalıtımı sağlar.

Stüdyo Ses Yalıtımı

SES YALITIM MALZEMELERİ – SES YALITIMI NASIL YAPILIR ?

Ev iş yeri gürültünün fazla hissedildiği her alanda uygulanabilen ve isteğe 100% yanıt veren Ses Sızdırmazlık uygulama yöntemleriyle istemediğiniz Sesler artık size ulaşamayacak..

Uygulama mekanının özelliklerine, ses kaynağının durumuna ve uygulama imkanlarına göre çeşitli önerilerle mümkün olabilecek en iyi ses yalıtımının yapılabilmesi için bize danışabilir, ses yalıtımı için Heralan taşyünü ve Özpor taşyünü, Ahşap yünü ve Thermaflex ses yalıtımı ürün grubu, Akustik için Heradesign akustik paneller ve Thermaflex akustik ürün grubu ile sunduğumuz Studio Ses Yalıtımı çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Stüdyo Ses Yalıtımı uygulamalarında kullanılan malzemeler yoğunluk ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Sesin yoğun olduğu alanlarda yüksek yoğunluktaki ses yalıtım süngerleri kullanılabilmektedir.

 

Stüdyo Ses İzolasyonu

Ses Yalıtım Uygulaması Yaptığımız Alanlar

Binalarda komşu duvarlar arası ses yalıtım uygulamaları, Binalarda döşeme arası ses yalıtım uygulamaları, Ev Stüdyo, ses kayıt stüdyosu, TV ve radyo stüdyoları ses yalıtım uygulamaları, Dış cephe ses yalıtım uygulamaları,

Makine odaları, jeneratör odaları, asansör odaları, hidrofor dairesi, kazan dairesi ses yalıtım uygulamaları, Sunum odası, sinema odası, home theatre (ev sineması) ses yalıtım uygulamaları.

Piramit ses yalıtım levhasının üzeri küçük piramitlerden oluşur. Akustik sesi dağıtma özelliğine sahip olduğundan genellikle müzikli eğlence mekanlarında kullanılır. Bar ve disko gibi yerlerde içeriden yapıştırılan piramit ses yalıtım levhaları akustik sesi dağıtarak sesin dışarıya çıkmasını engeller. Piramit ses yalıtım levhası yapıştırıldıktan sonra üzeri sıva harcı ile sıvanmaz.