Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses YalıtımıToplantı odası ses yalıtımı, şirketlerin önem seviyesi yüksek toplantılarını, alacağı kararları hassas gizlilik çerçevesinde yapabilmeleri için uygulanan yalıtım türüdür. Özel güvenlikli toplantı odalarında alınan karar veya yapılan anlaşmaların o şirketin geleceği adına ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak maksimum kalitede yalıtım malzemeleri ve profesyonel uygulama ile toplantı salonunuzu dış dünyadan izole ediyoruz.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı Yapımı Nasıldır ?

Eğer mekanda ciddi bir ses yalıtımı yani dışarıdan içeriye içeriden dışarıya giden yüksek sesler mevcut ise bu duruma göre ses yalıtımı uygulaması yapılması gerekmektedir. Sesin şiddetine göre malzeme kullanımı size maliyet olarak geri dönecektir. Teknik ekibimizle görüştükten sonra mekanın fotoğrafları veya canlı keşif ile bir çözüme ulaşılır. Size teklif ve malzemeler sunulacaktır. Onayladığınız takdirde en kısa süre içinde ses yalıtımı uygulaması başlayacaktır.

toplantı ses izolasyonu

Toplantı Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir ?

Öncelikle kesmek istediğiniz ses oranı ve sesin şiddetine göre malzeme seçimi önemlidir. Eğer güçlü bir ses kesilmek isteniyorsa bariyerli ürünler tercih edilmelidir. Bu malzemelerin kalınlık ve yoğunlukları ses yalıtım performansını ve ses kesme katsayısını direkt olarak etkilemektedir. Yanmazlık özelliği olan ve sadece ses emici akustik düzenlemelerde (eko,yankı,ses karmaşası) kullanılan ürünlerde mevcuttur.

Bu ürünleri duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz gibi zeminlerde kullanabileceğiniz ses izolasyonu sağlayan darbe emici seslerin yalıtımda kullanılan kauçuk levha ve kauçuk tabanlı akustik halılarda mevcuttur. Ses karışıklığı, yankı gibi sorunları engellemek için akustik kumaş kaplı panelleri de kullanabilirsiniz. Kumaş kaplı panellerin renk ve model seçenekleri mevcut olup mekanınıza hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Nerelerde Uygulanır ?

Konferans,tiyatro,nikah ve sinema salonları,atış poligonları,radyo ve tv santralleri,diskolar,danışma hattı merkezleri,AVM’ler,bürolar,kalabalık ofisler,restoranlar,çağrı merkezleri,spor salonları,yüzme havuzları,çağrı merkezleri,konservatuvar salonları,düğün salonları,dershane vb.